Máme otevřeno denně od 9:00 do 21:00

UŽ JE TO TU ZAS: PLAVKOVÁ SEZÓNA… NECHTE SI PORADIT, KTERÉ SEDNOU PRÁVĚ VÁM > Čtěte zde:

11.04.2024

Plavková sezona se nezadržitelně blíží, a tak je načase začít se poohlížet po nových modelech na léto. Zapomeňte ale na předsudky o dokonalých křivkách do bikin, takové má málokdo. Skvěle vypadající plavky se dají najít pro každý typ postavy. Na co si při výběru plavek dávat pozor a jaké střihy padnou právě vám radí stylistka nákupního centra Metropole Zličín Barbora Havlíková.

I když nemáte zrovna míry 90-60-90, můžete v bikinách vypadat skvostně. Stačí jen vědět, jak zvýraznit své přednosti a jak odvést pozornost od nedokonalostí. Každá žena je jiná, ale všechny jsou krásné, tak se nebojte a dejte to světu na odiv.

Výrazné poprsí? Hlavní je opora

Máte-li výraznější vrchní část těla, je vaším hlavním úkolem dodat vašemu poprsí dostatečnou oporu. Vždy vybírejte vrchní díl plavek s košíčky, ideálně doplněné kosticí či výztuží pro maximální podporu. Nejlepší volbou jsou jednobarevné kousky, se vzory raději opatrně – příliš velký vzor může totiž umocnit velikost poprsí. Vzory se budou naopak hodit spíše na spodní díl plavek, stejně tak výrazné barvy. Velké NE jsou trojúhelníčky bez jakékoliv výztuhy a vrchní díl bez ramínek nebo se špagetovými ramínky také neudělá dobrou službu. Raději hledejte podprsenku se širšími ramínky, i ty totiž vypadají skvěle a především – jsou komfortní.

Zdroj: Triola, Etam

Větší zadeček a stehna chtějí balanc

Podobná pravidla jako u velkého poprsí lze aplikovat na spodní díl plavek pro ženy s větším zadečkem a stehny. Vsadit by měly na jednobarevné kousky, a ne příliš velké vzory. "Co do střihu vám pomůžou lehce vykrojené kalhotky s vyšším pasem. Vykrojení vám prodlouží nohy a opticky zúží širší stehna. Pozor si dejte hlavně na kalhotky se zavazováním po stranách, takový střih dodává další centimetry v bocích, a to rozhodně není potřeba," radí stylistka Barbora Havlíková. Zato u podprsenky se můžete vyřádit. Čím výraznější vrchní díl bude, tím snadněji jím odvedete pozornost od problémových partií. Volány, aplikace, vzory, zajímavé střihy, ničeho se bát nemusíte! Dobře vám poslouží i plavky s push-up efektem, který přidá na objemu ve vrchní části a vytvoří balanc celé postavy.

Zdroj: Etam, Triola

Větší bříško letos není výmluvou, honem do plavek!

Už žádné výmluvy, že kvůli většímu bříšku nemůžete do plavek. Nejvíc trendy jsou totiž tento rok jednodílné plavky, které k jeho zamaskování perfektně poslouží. Postavu hezky vytvarují a opticky prodlouží, navíc dnes lze už bez problémů sehnat i krásné stahovací plavky. Pokud se ale chcete opálit nebo prostě jen preferujete plavky dvoudílné, sáhněte po kalhotkách s vysokým pasem. Ty bříško krásně zformují. Další variantou jsou tankiny – dvoudílné plavky, které mají vrchní díl dlouhý jako tílko, a tak na první pohled působí jako plavky jednodílné. Při opalování pak stačí vrchní díl jednoduše vyhrnout a bříško opálit.

Nemusíte se bát ani vzorů. "Ideální jsou ty, které vedou odshora dolů, nebo vzory asymetrické. Jedny opticky prodlužují a zužují torzo, druhé díky výrazným tvarům rozbijí plochu a bříško se pak jeví menší," vysvětluje Barbora Havlíková, stylistka nákupního centra Metropole Zličín. 

Zdroj: Calzedonia, Triola

Nebojte se plážových doplňků

K tomu, abyste se na pláži nebo u bazénu cítily co nejlépe, vám pomůžou i doplňky. Na procházku k plážovému baru si okolo boků převažte pareo. Pokud bude sluníčko až moc silné, přehoďte přes ramena kaftan, nebo lněnou košili.​​

Zdroj: Calzedonia